تاریخچه

اندیشیدن آدمی را به نیکویی ونیکو کاری وا میدارد. ( مولای متقیان حضرت  علی علیه السلام)

جهاددانشگاهی میتواند آن دستگاهی باشد که این موج جوان تحصیل کن دانشجوی کشور را در داخل دانشگاه هدایت کند و اینها را به پختگی و کمال لازم برساند .(مقام معظم رهبری)

این مرکز با موافقت دانشگاه جامع علمي كاربردي وبا هدف ارائه آموزش‌هاي علمي ـ كاربردي و تربيت نيروي انساني متخصص در بخش‌هاي صنعت و مديريت خدمات اجتماعي در سال 1377 تأسيس گرديد و هم‌اكنون در فضاي آموزشي به مساحت45000 مترمربع عرصه و7000مترمربع اعیانی وبیش از1600 نفر دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مختلف که در ادامه بیان می‌گردد مشغول فعالیت مي‌باشد و تاکنون تعداد 4373 نفر دانش‌آموخته طي سال‌هاي 79 تا 93 موفق به اخذ گواهي موقت پايان تحصيلات گرديده‌اند. از این تعداد 1753 نفر در مقطع کارشناسی ناپیوسته و 273نفر در مقطع کارشناسی‌ارشد پذیرفته شده‌اند. این مرکزدربین مراکزعلمی کاربردی جهاددانشگاهی دارای رتبه برتر بوده ودراستان اصفهان ازشاخص بسیارخوب برخورداراست ودارای بیش از 30 نفر عضو هیات علمی تمام وقت وپاره وقت،20  کارشناس زبده و80 مدرس مدعومیباشند. این مركز داراي امكاناتي نظير آزمايشگاه، كارگاه، مركز رايانه، كتابخانه، سالن اجتماعات، سلف غذاخوری، خوابگاه خودگردان  و... مي‌باشد.

از اهداف بلند مدت این مرکزمیتوان به تربیت نیروی انسانی متخصص (هیات علمی وکارشناس) ، تعریف رشته های مهارتی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ، برنامه ریزی برای نیل به دانشگاه کارآفرین(دانشگاه نسل سوم) اشاره نمود.

 

 

 

 

 

 

خبر خوان - سايت مرکزی جهاد دانشگاهی